U bent hier:
24tip-Startpagina > Salade > Salade van gemengde paddenstoelen, tomaten en courgette

Salade van gemengde paddenstoelen, tomaten en courgette

In de maanden september en oktober is het seizoen van de paddenstoelen, maar in de winkels zijn paddenstoelen het hele jaar verkrijgbaar.
Dit gerecht kunt u goed als voorgerecht of als licht zomers gerecht serveren.

Bereiding

Verwijder de steelaanzet van de courgettes. Schaaf of snijd de courgettes in de lengte in repen. Meng olijfolie (bewaar minimaal 1 eetlepel voor het roerbakken) met pesto, balsamico azijn en zout en peper. Giet de marinade over de courgetterepen en laat dit mengsel circa 10 minuten goed intrekken.
Verhit nu 1 eetlepel olijfolie en bak hierin de paddenstoelen 2-3 minuten. Schep de gehalveerde tomaten erdoor. Tomaten zijn gezonder als u deze verwarmt, omdat in tomaat lycopeen zit, die vrij komt als u de tomaten verhit. Lycopeen is een antioxidant, die de vrije radicalen in uw lichaam aanvalt. Lycopeen zou een rol kunnen spelen bij onvruchtbaarheid en enkele vormen van kanker.

Haal eerst de courgetterepen uit de marinade en verdeel ze over 4 borden. Schep het paddenstoelenmengsel in het midden en druppel de marinade eromheen.
Serveer met Ciabatta brood.

Ingrediënten

200 g gemengde paddenstoelen (kastanje¬champignons, oesterzwammen, shiitakes, in plakjes of reepjes)
100 ml olijfolie
1 eetl. pesto
2 eetl. Balsamico azijn
zout en versgemalen peper
12 Cherry of kerstomaten, gehalveerd

Top